Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Lubelskie: szokujące odkrycie w oborze

Krowę zakopaną pod sianem i dwa martwe cielaki przywiązane linami do ściany znaleźli wczoraj w jednym z gospodarstw w gminie Cyców (woj. lubelskie) policjanci. 76-letni właściciel zwierząt odpowie za znęcanie się nad nimi.

Kamila Szałaj5 lutego 2021, 15:59
Wczoraj łęczyńscy policjanci wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia Milejów dla Zwierząt, lekarza weterynarii oraz Urzędu Gminy w Cycowie na terenie jednej z posesji w gminie Cyców dokonali szokującego odkrycia. W oborze znaleźli dwa martwe cielaki przywiązane linami do ściany.

- Pomieszczenie to nie posiadało drzwi ani okien. Na podłodze była wymieszana słoma z błotem i odchodami. Nie było tam pożywienia dla zwierząt czy świeżej słomy – wyjaśnia aspirant Magdalena Krasna z KPP Łęczna.

Jakby tego było mało, po przeszukaniu gospodarstwa okazało się, że na zewnątrz budynku leżała martwa krowa przykryta sianem. Natomiast na polu znajdowały się dwie sztuki bydła i jedno ciele.

Właścicielem zwierząt okazał się 76-letni mężczyzna. Policjanci zatrzymali go i osadzili w policyjnym areszcie. Teraz grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

- Decyzją prokuratora padłe zwierzęta zostaną przekazane do Zakładu Weterynarii i Patomorfologii Sądowej w Lublinie, zaś żywe trafią pod opiekę jednego z gospodarstw rolnych w Cycowie – poinformowała Krasna.


ksz, oprac. na podst. KPP Łęczna, fot. KPP Łęczna


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)