Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Lubelskie: Ursus przygniótł pijanego traktorzystę

Sporo szczęścia miał 69-letni traktorzysta, który prowadził ciągnik Ursus pod wpływem alkoholu. Chociaż stracił panowanie nad kierownicą i został przygnieciony przez przewrócony do góry kołami ciągnik, nic poważnego mu się nie stało. Ale teraz odpowie za lekkomyślne zachowanie. Grożą mu dwa lata więzienia. 

Kamila Szałaj27 czerwca 2020, 14:00
Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie w gminie Wojsławice w powiecie chełmskim (woj. lubelskie). Służby ratunkowe zostały powiadomione o mężczyźnie przygniecionym przez ciągnik rolniczy. 

- Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący ciągnikiem marki Ursus 69-latek stracił
nad nim panowanie, w wyniku czego zjechał z jezdni do rowu, gdzie doszło do przewrócenia się pojazdu – wyjaśnia policja.

Na szczęście siedzący za kierownicą mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń. Karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości traktorzysty wykazało, że miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują, aby pod żadnym pozorem nie wsiadać za kierownicę pojazdu po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu.


ksz, na podst. i  fot. Lubelska Policja


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)