Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Lubelskie: ze złości na rolnika podpalił przyczepę ze słomą

Złość i chęć zemsty pchnęły młodego mężczyznę do podpalenia przyczepy ze słomą. Wszystko dlatego, że właściciel przyczepy zwrócił mu uwagę, by nie pił alkoholu na środku drogi. Te słowa tak rozjuszyły młodzieńca, że postanowił zakraść się na podwórko rolnika i puścić z dymem słomę. 

Kamila Szałaj9 września 2020, 16:15
Do zdarzenia doszło w miniony weekend w jednej z miejscowości w gminie Leśniowice (woj. lubelskie).

Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze sprasowanej słomy, złożonej na przyczepie ciągnika rolniczego. Pokrzywdzeni oszacowali wartość strat na kwotę 10 tysięcy złotych.

We wtorek kryminalni wspólnie z policjantami komisariatu w Żmudzi zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec gminy Leśniowice. 

- W rozmowie z funkcjonariuszami powiedział, że podpalił słomę, gdyż kierujący ciągnikiem zwrócił mu wcześniej uwagę za picie alkoholu na drodze - wyjaśnia podkom. Ewa Czyż z lubelskiej policji. 

Wczoraj sprawcy zostały przedstawione zarzuty uszkodzenia mienia. Mściwemu młodzieńcowi grozi 5 lat więzienia.

ksz, oprac. na podst. Lubelska Policja, fot. pixabay.com


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)