Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.plZaloguj
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Lubuskie: Nietrzeźwy kierowca i poszukiwany przez policję pasażer przewozili w bagażniku kozę

Obrazek

Już kiedyś zdarzyło się policjantom znaleźć w bagażniku samochodu osobowego cielaka przewożonego pomiędzy gospodarstwami rolnymi. Tym razem lubuscy funkcjonariusze natrafili podczas kontroli drogowej na kozę przewożoną w samochodzie osobowym marki Volkswagen Polo. Ale to nie wszystko…

Bartłomiej Czekała21 stycznia 2020, 10:17
Podczas niedzielnego patrolu policjanci z Sulęcina (woj. lubuskie) na ul. Skwierzyńskiej w Krzeszycach. zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Bardzo szybko okazało się, że 33-letni kierowca auta jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie. Gdy wylegitymowano kierowcę wyszło na jaw kolejne złamanie przepisów, bowiem 33-latek posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Kolejna niespodzianka czekała na policjantów w bagażniku samochodu osobowego. To, co dostrzegli przez tylną szybę pojazdu wprawiło ich w niemałe zdziwienie. W bagażniku znajdowała się… koza. Kierowca pojazdu poinformował funkcjonariuszy, że ma ona na imię Frania. Samo zwierzę wydawało się być spokojne i przyzwyczajone do podróżowania, co potwierdził policjantom sam kierujący.

To jednak nie wszystko, co wykazała kontrola zatrzymanego pojazdu. W aucie prócz pasażerki Frani, znajdował się jeszcze 39-latek, który z kolei był osobą poszukiwaną. Mężczyzna, został zatrzymany, a następnie doprowadzony do zakładu karnego.

Kierowca osobówki po wykonanych czynnościach został zwolniony do domu, a koza Frania wraz z kluczykami od auta przekazana dla została przekazana znajomemu 33-latka. To jednak nie koniec jego kłopotów. Za kierowanie pojazdem mechanicznym  w stanie nietrzeźwości mimo wcześniejszego wyroku, a także złamania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, mężczyźnie może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

oprac. bcz
Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie
Fot:
Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy