Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Lubuskie: olbrzymi pożar kurnika

Do ogromnego pożaru doszło w minioną środę na fermie drobiu w miejscowości Wierzbnica (gm. Bytom Odrzański, woj. lubuskie). Tego dnia do kurnika miały trafić kury.

Kamila Szałaj19 czerwca 2021, 12:20
Zgłoszenie o pożarze w Wierzbnicy wpłynęło w środę ok. godz. 12. Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia zastali kurnik w płomieniach.

- Ogień bardzo szybko rozwijał się ze względu na rozścieloną słomę oraz drewnianą konstrukcję. Bezpośrednio zagrożone były sąsiednie budynki, silosy na paszę oraz butle z gazem propan-butan - relacjonuje asp. Olczyk Sebastian z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli.

Pożar tuż przed przeniesieniem kur


Kurnik spłonął doszczętnie, ale na szczęście nie ucierpiał żaden człowiek ani zwierzę.

- Tego dnia kury miały być przenoszone do kurnika, ale jeszcze ich tam nie było - przekazał TVN 24.pl Dariusz Szymura, rzecznik lubuskiej straży pożarnej.


Pożar gasiło 56 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Ogień udało się opanować, a obiekty sąsiadujące uratować.

oprac. Kamila Szałaj, fot. PSP w Nowej Soli


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)