Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Lubuskie – pożar kurnika

Obrazek

W województwie lubelskim jednostki straży pożarnej zadysponowano do akcji gaśniczej kurnika w Przytocznej koło Międzyrzeca. 

Dorota Kolasińska10 listopada 2019, 07:45
Na Lubelszczyźnie doszło do poważnego pożaru budynku gospodarskiego. Pożar wybuchł około 3 w nocy na fermie drobiu w Osadzie Leśnej w Przytocznej koło Międzyrzecza. Wyposażenie płonącego budynku podsycało ogień.

– Gdy dojechaliśmy na miejsce, kurnik już się zawalił i pozostało już tylko jego dogaszanie - relacjonują strażacy z OSP Skwierzyna. Ogień pojawił się wewnątrz budynku kurnika i szybko rozprzestrzenił po całym obiekcie. Do akcji gaśniczej zadysponowano zastępy strażaków z Międzyrzecza, Przytocznej oraz Skwierzyny.

W trakcie pożaru dach kurnika zawalił się, strażakom pozostało dogasić pogorzelisko i zabezpieczyć teren. Działania strażaków trwały do rana. Nie wiadomo, co było przyczyną wybuchu pożaru - ustali to śledztwo.

Straty w gospodarstwie są ogromne, wszystkie znajdujące się wewnątrz kurczaki spłonęły żywcem. 

Fot. OSP Skwierzyna


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)