Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Lubuskie: zuchwała kradzież w gospodarstwie. Pomóżmy znaleźć złodziei!

300 litrów fungicydu Capalo i dobrej jakości narzędzia padły łupem złodziei w jednym z gospodarstw w woj. lubuskim. Rabusie zabrali też samochód rolnika, by wywieźć skradziony towar. Pusty pojazd porzucili kilkaset metrów dalej i wraz ze zdobyczami… rozpłynęli się jak we mgle. Teraz szuka ich policja, a poszkodowany gospodarz poprosił nas o nagłośnienie sprawy.

Kamila Szałaj26 lutego 2021, 15:08
Z naszą redakcją skontaktował się Nasz Czytelnik - rolnik ze Staropola niedaleko Lubrzy w woj. lubuskim. Kilka dni temu w jego gospodarstwie złodzieje dokonali zuchwałej kradzieży! Pod osłoną nocy, z 23 na 24 lutego, weszli na podwórko i ukradli dużą ilość środków ochrony roślin. Połaszczyli się także na markowe narzędzia.
 
- Skradziono mi 300 litrów fungicydu Capalo, myjkę ciśnieniową Karcher, akumulator samochodowy i spalinowe narzędzia Stihl: plecakową dmuchawę, piłę i kosę – wyjaśnia nam poszkodowany rolnik, pan Tomasz.
 


Złodzieje byli na tyle bezczelni, że skradziony sprzęt i preparaty wywieźli samochodem rolnika! Auto porzucili kilkaset metrów dalej. Prawdopodobnie, by zatrzeć ślady, przesiedli się do innego pojazdu. Całą akcję mieli dobrze zaplanowaną i doskonale wiedzieli, gdzie pan Tomasz trzyma narzędzia i środki ochrony roślin.
 
Skradzionych rzeczy szuka teraz policja. My też chcemy pomóc w tych poszukiwaniach, dlatego nagłaśniamy sprawę. Wszelkie podejrzane sytuacje, zwłaszcza w okolicach Świebodzina, zgłaszajcie na policję. Może uda się złapać przestępców!
 
- Wierzę w pozytywną moc przekazu Waszego Miesięcznika. Być może ktoś skojarzy fakty i pomoże w odzyskaniu utraconego mienia – ma nadzieję pan Emilian, szwagier okradzionego rolnika.

 
Za wskazanie sprawcy przewidziana nagroda. Jakiekolwiek informacje dotyczące kradzieży należy zgłaszać pod numer tel. 663 079 422 lub na policję.
 
Zdjęcia przedstawiają magazyn okradzionego rolnika


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)