Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Małopolska – mężczyzna przygnieciony przez ciągnik Ursus

Obrazek

W woj. małopolskim w powiecie starosądeckim w miejscowości Ptaszkowa doszło do groźnego wypadku. Ciągnik Ursus przewrócił się na bok przygniatając kierowcę. 

Dorota Kolasińska22 lipca 2020, 11:30
Ciągnik, którym poruszał się rolnik po drodze w miejscowości Ptaszkowa przewrócił się na bok, a mężczyzna został przygnieciony kierownicą w okolicy barku. Nie był w stanie samodzielnie wydostać się z pojazdu, potrzebna była interwencja strażaków z okolicznej jednostki Straży Pożarnej. 

Strażacy musieli unieść ciągnik przy pomocy zblocza kierunkowego, które było przyczepiony do drzewa po przeciwnej stronie jezdni i wyciągarki samochodu. Ciągnik podniesiono za tylne koło oraz zabezpieczono klinami, żeby pojazd nie stoczył się podczas wyciągania poszkodowanego. W wyniku obrażeń kierowca trafił do szpitala. Był przez całą akcję przytomny. 

oprac. dkol na podst. starosadeckie.info
Fot. starosądeckie.info


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)