Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Małopolskie: pożar stodoły i urządzeń rolniczych

Obrazek

W Łącku pod Nowym Sączem doszło do pożaru. Ogień zajął stodołę i znajdujące się wewnątrz niej urządzenia rolnicze. Przyczyny tego zdarzenia nie są jeszcze znane…

Dominika Mulak11 marca 2020, 21:41
Dzisiaj w nocy doszło do pożaru w gminie Łącko pod Nowym Sączem (woj. małopolskie). Po przybyciu strażaków na miejsce zdarzenia ustalono, że ogniem objęta była stodoła o wymiarach 13 x 10 m. Niestety wewnątrz niej znajdowały się urządzenia rolnicze, których żywioł również nie oszczędził.

Działania służb ratunkowych polegały najpierw na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i gaszeniu pożaru. Wodę do walki z żywiołem dowożono z hydrantu, oddalonego o blisko kilometr od miejsca zdarzenia. Następnie wyniesiono spalone urządzenia rolnicze i przystąpiono do prac rozbiórkowych nadpalonej konstrukcji dachu. Pogorzelisko zostało przelane wodą w celu wykluczenia zarzewi ognia.

Nocna akcja gaśnicza trwała prawie 3 godziny, a udział w niej brało aż 9 zastępów i 44 strażaków. Przyczyny pożaru ustala policja.

Źródło: www.osp.pl
Fot. KM PSP Nowy Sącz


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)