Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Mazowieckie: pijany przyjechał ciągnikiem na komisariat

Sceny jak z filmu Barei rozegrały się w miniony piątek w Bieżuniu (woj. mazowieckie). Pijany 58-letni mężczyzna zgłosił się na posterunek policji, by zawiadomić o popełnieniu przestępstwa przez sąsiada, po czym wsiadł w ciągnik i… odjechał. Nie przeszkadzało mu, że sam właśnie dopuścił się przestępstwa, prowadząc pod wpływem alkoholu! Mało tego, nie miał prawa jazdy!

Kamila Szałaj23 czerwca 2020, 12:34
Pijany mężczyzna pojawił się na posterunku policji w Bieżuniu, by zgłosić nieporozumienie, do którego doszło między nim, a jednym z mieszkańców gminy Lutocin. 

- Policjant wysłuchał mężczyzny. Ponieważ była od niego wyczuwalna silna woń alkoholu, funkcjonariusz poinformował go o możliwości złożenia oficjalnego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, gdy wytrzeźwieje – wyjaśnia młodszy aspirant Tomasz Łopiński.

Po chwili mężczyzna opuścił posterunek. Ale sprytny dzielnicowy zobaczył, że wsiada do ciągnika i odjeżdża! Bez chwili wahania pobiegł za traktorem. Po przebiegnięciu około 400 metrów zatrzymał kierującego i doprowadził go ponownie na posterunek. 

Badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w organizmie traktorzysty. Mało tego. Okazało się, że od 10 lat nie posiada on prawa jazdy, bo stracił je… za jazdę pod wpływem alkoholu. 

Teraz o losie zuchwałego 58-latka zdecyduje sąd. 

ksz, oprac. na podst. Policja Mazowiecka, fot. Policja


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)