Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Mazowieckie: Ursus C-330 wjechał pod szynobus

Obrazek

Dwa dni temu informowaliśmy o tragicznym wypadku, w którym 43-letnia kobieta zmarła w wyniku obrażeń doznanych podczas zderzenia Citroena z ciągnikiem Fendt. Tego samego dnia w tej samej gminie doszło do kolejnego wypadku. Tym razem ciągnik rolniczy Ursus C-330 z ładowaczem czołowym wjechał na przejeździe kolejowym pod szynobus.

Bartłomiej Czekała24 września 2020, 08:50
Do wypadku doszło 22 września po godz. 16:00. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy zastali na przejeździe kolejowym przewrócony na lewy bok ciągnik rolniczy marki Ursus C-330 z ładowaczem czołowym. Ciągnik miał urwane praw przednie koło i tłumik.

Szynobus zatrzymał się na torach w odległości ok. 200 m od miejsca zderzenia – tyle zapewne zajęło maszyniście zatrzymanie pojazdu. Najprawdopodobniej kierowca Ursusa nie zachował należytej ostrożności i wjechał na przejazd kolejowy prosto pod nadjeżdżający szynobus.

Kierowca traktora został zabrany karetką do szpitala na badania. Maszynista ani pasażerowie szynobusu nie ucierpieli.
W akcji na miejscu wypadku działali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu oraz druhowie ochotnicy z OSP Zawidz i Osiek. Oprócz karetki pogotowia ratunkowego czynności na miejscu wykonywali także policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sierpcu.

oprac. bcz

Fot. OSP ZawidzPicture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)