Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Mazowieckie: Wypadek ciągnika rolniczego, 2 osoby zostały ranne

Przez kilka godzin nieprzejezdna była droga krajowa nr 19 w miejscowości Ostromęczyn (gmina Platerów, pow. łosicki). 1 maja po godz. 15:00 doszło tam do groźnego wypadku z udziałem ciągnika rolniczego. 2 osoby zostały ranne, jedną z nich przetransportowano śmigłowcem do szpitala.

Bartłomiej Czekała2 maja 2021, 16:39
Jak poinformowała Nina Zaniewicz z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach, na drodze krajowej nr 19 doszło do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego marki Ford i samochodu osobowego marki Chevrolet. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do zderzenia obu pojazdów doszło z winy kierowcy ciągnika, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu.

Wszyscy uczestnicy wypadku pochodzą z terenu gminy Platerów. Kierowca Chevroleta wraz z pasażerką zostali przetransportowani do szpitala. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił tam helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, natomiast kobietę lżej ranną zawieziono karetką. Kierujący ciągnikiem mężczyzna nie odniósł obrażeń.

Policja apeluje o ostrożność na drogach. trwa sezon prac polowych i wiele pojazdów rolniczych poruszą się po drogach. Kierujący ciągnikami i maszynami rolniczymi powinni poruszać się nimi z zachowaniem szczególnej ostrożności. Natomiast pozostali użytkownicy dróg publicznych powinni unikać jazdy z nadmierną prędkością podczas wymijania, omijania czy tez mijania pojazdów rolniczych.
oprac. bcz na podst eska.pl
Fot. OSP Platerów/FB


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)