Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Mężczyzna pod wpływem alkoholu uciekał przed policją Ursusem z wnuczką na przyczepce

Policjanci z Człuchowa podczas patrolu w środę 17. lutego natknęli się na niezarejestrowany ciągnik rolniczy Ursus z przyczepką, która również nie posiadała tablicy rejestracyjnej. Mundurowi znali kierowcę ciągnika i wiedzieli, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdem. Dodatkowo na przyczepie policjanci zobaczyli dziewczynkę z tornistrem na plecach.

Bartłomiej Czekała19 lutego 2021, 12:01
Funkcjonariusze dali kierowcy sygnał do zatrzymania, jednak on go zignorował i zaczął uciekać Ursusem. Policjanci natychmiast pojechali za nim dając mu ciągle znaki dźwiękowe i błyskowe do zatrzymania. Na drodze, którą jechali nie było możliwości wyprzedzenia ciągnika i policjanci jechali za nim przez około dwa kilometry, po czym mężczyzna skręcił na teren swojej posesji i zatrzymał Ursusa.

Policjanci sprawdzili trzeźwość traktorzysty i okazało się, że ma prawie pół promila alkoholu w organizmie, dodatkowo ciągnik i przyczepka oprócz tego, że nie były zarejestrowane, nie posiadały też obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dodatkowo na przyczepce mężczyzna przewoził 8-letnią wnuczkę.

70-letni mężczyzna odpowie nie tylko za przestępstwo niezatrzymanie się do kontroli, ale także za narażanie na niebezpieczeństwo dziecka, które podróżowało na przyczepie.

Sprawa trafi do sądu. Za przestępstwo, jakim jest niezatrzymanie się do kontroli, grozi teraz nietrzeźwemu kierowcy Ursusa kara do 5 lat pozbawienia wolności, odpowie on również za kierowanie pod wpływem alkoholu oraz za narażanie dziecka na niebezpieczeństwo. Dodatkowo będzie musiał zapłacić karę za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC.

oprac. bcz na podst. KPP w Człuchowie
Fot. KPP Człuchów


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)