Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Mężczyzna rozsypał w Sądzie biały proszek… twierdząc, że to wąglik

Obrazek

Później zmienił zdanie i twierdził, że to czosnek granulowany pomieszany z dodatkiem paszowym dla zwierząt gospodarskich. Nieźle to sobie wymyślił… zamiast zajęcia komorniczego, trafi za kraty 

Dorota Kolasińska15 grudnia 2018, 08:32

Podczas rozprawy odbywającej się w Sądzie Rejonowym w Miechowie zdesperowany mężczyzna rozsypał biały proszek twierdząc, że to wąglik. Przerwał w ten sposób rozprawę, na której miał być licytowany jego majątek zajęty przez komornika. Sprawca został zatrzymany, osoby z sali rozpraw odizolowano, a pozostałe osoby z budynku ewakuowano. Po sprawdzeniu okazało się, że substancja nie zagrażała życiu ani zdrowiu ludzi. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Sprawca został zatrzymany przez pracowników ochrony, kiedy próbował opuścić budynek sądu. Na miejsce szybko przybyły służby ratunkowe, Policja, Państwowa Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe a także Sanepid oraz Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. W czasie zdarzenia w sali rozpraw przebywało 9 osób – zostały one odizolowane, a pozostałe osoby będące w tym czasie w budynku ewakuowano.

Najważniejszą sprawą w tamtym czasie było ustalenie czym była rozsypana substancja i czy zagrażała ona ludziom. Chociaż zatrzymany zmienił po pewnym czasie zdanie i twierdził, że jest to mieszanina granulowanego czosnku i dodatku do paszy dla zwierząt, trzeba było to zweryfikować. W tym celu na miejsce wezwano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Komendy Miejskiej PSP w Krakowie. Przeprowadzona przez ratowników analiza wykazała, że zagrożenia dla ludzi nie było.

Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i po zebraniu materiału dowodowego usłyszał zarzuty fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu, gróźb karalnych oraz zakłócenia przetargu publicznego. Podejrzany został objęty dozorem Policji, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Miechowie.

dkol na podst. policja.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)