Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Mrożący krew w żyłach wypadek pod Ostrołęką - 4-latek stracił stopę

Obrazek

Do nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj na jednym z gospodarstw w woj. mazowieckim. 4-letni chłopiec stracił stopę po tym, jak włożył nogę w pracującą maszynę rolniczą.

Dominika Mulak7 września 2020, 15:42
Wczoraj późnym popołudniem na jednym z gospodarstw we wsi Rozwory (gm. Rzekuń, pow. ostrołęcki) doszło do tragicznego wypadku. Czteroletni chłopiec włożył nogę w pracujące urządzenie, w wyniku czego stracił stopę.

- Wczoraj około godz. 17 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku w gospodarstwie rolnym na terenie jednej z gmin naszego powiatu. Według wstępnych ustaleń policji, matka zajmowała się w domu trójką małych dzieci: dwojgiem kilkuletnich i jednym niemowlęciem. Gdy kobieta usypiała najmłodsze dziecko, dwójka starszych wyszła z domu do obory, gdzie prace wykonywał ojciec - powiedział podkom. Tomasz Żerański dla portalu moja-ostroleka.pl. To właśnie wtedy jeden z chłopców uległ wypadkowi. Z urazem stopy został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Warszawie.

Na ten moment nie wiadomo, czy stopę chłopca uda się uratować.

Niestety wypadków w rolnictwie z udziałem najmłodszych wciąż przybywa. Policja apeluje o ostrożność.

- Pamiętajmy, że to rodzice są odpowiedzialni za właściwą opiekę nad dziećmi. Uczmy dzieci o zagrożeniach związanych z urządzeniami i maszynami oraz zabezpieczajmy je odpowiednio. Chwila nieuwagi lub niedopełnienie obowiązków może sprowadzić na nas i naszych bliskich śmiertelne zagrożenie - mówi rzecznik Żerański.

Źródło: www.moja-ostroleka.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)