Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Na A2 przewróciła się cysterna z mięsem dla norek

Dziś rano rano na wielkopolskim odcinku autostrady A2 - pomiędzy Bukiem a Nowym Tomyślem przewróciła się cysterna z mięsem dla norek. Przez wiele godzin zablokowane były lewe pasy w obu kierunkach.

Kamila Szałaj2 listopada 2020, 14:46
Do zdarzenia doszło w poniedziałek ok. godz. 8.00 na 135. kilometrze autostrady A2, między węzłami Nowy Tomyśl a Buk w woj. wielkopolskim na wysokości miejscowości Wilkowo. 

- Cysterna przewożąca karmę dla zwierząt uderzyła w bariery na pasie rozdziału w kierunku Warszawy. W wyniku zderzenia naczepa wywróciła się na pas lewy w kierunku Świecka - przekazał dyżurny Punktu Informacji Drogowej GDDKiA. 

Jak podaje portal gorzowianin.com, do wypadku doszło, bo kierowca pojazdu ciężarowego zasłabł za kierownicą.

- Siła uderzenia była tak duża, że cysterna wypięła się z ciągnika siodłowego i przeleciała przez bariery na przeciwległy pas, gdzie zatrzymała się na boku. W cysternie były przewożone 24 tony zmielonego mięsa dla norek. Część mięsa wypłynęła na jezdnię - wyjaśnia portal.

ksz, oprac. na podst. gorzowianin.com, GDDKiA, fot. gorzowianin.com


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)