Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Traktorzysta nie zauważył, że zderzył się z motorem!

Obrazek

Było ciemno – to fakt. Było stuknięcie – to fakt. Ale żeby nie zauważyć, że to było bardziej konkretne stuknięcie, a właściwie zderzenie z motocyklem i tak po prostu sobie odjechać? To już trzeba być nie tyle gignatem, co raczej na gigancie…

Aleksandra Galus10 kwietnia 2018, 12:16
Do niebezpiecznego wypadku z udziałem motocykla i ciągnika rolniczego doszło około północy w miejscowości Wielącza (woj. lubelskie). Najprawdopodobniej winnym był traktorzysta, który był pod wpływem alkoholu.

Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciągnikiem 33-letni mieszkaniec  gminy Szczebrzeszyn, wyjeżdżając z posesji na drogę krajową, uderzył w motocykl marki Daelim, którym jechał 28-letni mieszkaniec Zamościa. 

Traktorzysta niestety zaraz po zderzeniu z jednośladem, odjechał z miejsca wypadku. Dzięki świadkom udało się go jednak szybko namierzyć. Kierowca ciągnika w trakcie policyjnego przesłuchania tłumaczył się, że usłyszał tylko stuknięcie i nie zdawał sobie sprawy, że uderzył w motocykl, dlatego odjechał…

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości, okazało się, że w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu. Do tego jechał niezarejestrowanym ciągnikiem, bez uprawnień do kierowania nim.

Kierujący motocyklem z obrażeniami ciała, trafił do pobliskiego szpitala. 33-letni traktorzysta został zatrzymany w policyjnym areszcie, a za spowodowanie wypadku, kierując bez uprawnień i do tego pod wpływem alkoholu, odpowie zapewne przed sądem.  mm, ag, info i fot. policja lubelska


Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)