Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Nie żyje burmistrz Drobina. Zginął podczas prac polowych

Andrzej Samoraj, burmistrz Drobina (woj. mazowieckie) nie żyje. Wczoraj został przygnieciony przez opryskiwacz. Mimo reanimacji nie udało się go uratować.

Kamila Szałaj17 czerwca 2020, 08:31

 O śmierci burmistrza Drobina dowiedzieliśmy się wczoraj wieczorem. Informacje tę podał na Twitterze marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

- Tragiczna i niespodziewana wiadomość. Z wielkim smutkiem przyjąłem informację o śmierci burmistrza Drobina Andrzeja Samoraja. Młody, pracowity, blisko ludzi i ich spraw. Świetny samorządowiec - napisał marszałek.

Policja wyjaśnia, że do zdarzenia doszło wczoraj późnym popołudniem. Burmistrz podczas wykonywania prac rolniczych, został przygnieciony przez opryskiwacz.

– W miejscowości Dobrosielice 44-letni mężczyzna podczas wykonywania prac rolniczych, został najprawdopodobniej przygnieciony przez opryskiwacz – poinformowała Komenda Miejska Policji w Płocku w rozmowie z serwisem portalplock.pl. 

Burmistrza pożegnał m.in. prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Złożył kondolencje rodzinie zmarłego i lokalnej społeczności.

- Widzieliśmy się jeszcze w sobotę. Wspaniały samorządowiec, dobry człowiek, zawsze blisko ludzkich spraw. Będzie Go bardzo brakowało. Składam najszczersze kondolencje rodzinie, bliskim i wszystkim mieszkańcom Drobina - napisał na Twitterze.

Andrzej Samoraj był burmistrzem Miasta i Gminy Drobin od 2014 roku. Wcześniej pełnił funkcję kierownikiem Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Prowadził także gospodarstwo rolne.

ksz, fot. UM DrobinPicture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)