Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Nowe Podole: ciągnik z pasażerem w rowie

Obrazek

Raz po raz zdarzają się podobne wypadki. Chwila nieuwagi i tragedia murowana. Na Mazowszu kierowca ciągnika wjechał do rowu. Jak to się stało?

Dorota Kolasińska26 kwietnia 2022, 07:38

21.04.22 (czwartek) dyżurny garwolińskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w Ryczyskach z udziałem ciągnika rolniczego. Na miejsce przybyli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze zastali pojazd w rowie oraz 60-latka, który wcześniej nim kierował. Mężczyzna stracił panowanie nad maszyną i wjechał do rowu. Jak podaje Policja, z relacji świadków wynikało, że kierowca kilkukrotnie odchodził i wracał na miejsce zdarzenia. Funkcjonariusze podejrzewają, że próbował znaleźć sposób, jak wyciągnąć maszynę.

Po sprawdzeniu trzeźwości, okazało się, że miał we krwi 2 promile alkoholu, ponadto nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu.

  Około godziny 11:30 otrzymaliśmy zgłoszenie o tragicznym w skutkach wypadku, do którego doszło w miejscowości Nowe Podole (gm. Wilga). Pojazdem jechało dwóch mężczyzn. Jeden z nich zdołał się uratować i wezwać pomoc. Drugi niestety zginął na miejscu – podaje Policja w Garwolinie. 

Jak podkreślają Funkcjonariusze o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd, gdyż za takie przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Oprac. Dorota Kolasińska na podst. FB OSP Wilga/mazowiecka.policja.gov.pl

Fot. OSP WilgaPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)