Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Ogromny pożar gospodarstwa – spłonęły budynki, maszyny i zwierzęta! Możesz pomóc!

Obrazek
W tym trudnym czasie, kiedy wszyscy skupiamy się na walce z koronawirusem, rodzina z Łagiewnik Wielkich w woj. śląskim doświadczyła okropnej tragedii. W wyniku pożaru stracili dorobek swojego życia. 
Dorota Kolasińska19 kwietnia 2020, 14:38
W sobotę 18 kwietnia 2020r, około godziny 6.00 w gospodarstwie rolnym w Łagiewnikach Wielkich wybuchł pożar – spłonęły stodoły i pomieszczenia gospodarcze. Strawione w ogniu zostały 2 traktory, samochód, kombajn do zboża, dwie prasy do słomy, mieszalnik pasz i wiele innych cennych maszyn i narzędzi. W pożarze zginęły również zwierzęta hodowlane - konie kuce, cielaki i pies. Dzięki działaniu kilkunastu zastępów straży pożarnej udało się ocalić budynek mieszkalny i resztę zabudowy.

Rodzinę Wańczyk w gminie Pawonków znają chyba wszyscy. Pan Teodor wraz z synem Dawidem od lat zajmują się ciesielstwem – dekarstwem. Pani Irena to pielęgniarka Caritasu, zawsze chętna do pomocy i z uśmiechem na twarzy znajdująca czas na chwilę rozmowy nawet po bardzo ciężkim dniu. Wielu mieszkańców okolicznych miejscowości korzystało z jej pomocy, której nie odmawia nawet w wolnym czasie. Dzisiaj to Pani Irena i jej rodzina potrzebują naszego wsparcia! Mamy szansę oddać jej serce, które nam okazywała w trudnych sytuacjach. Wierzymy, że słów wsparcia i konkretnych gestów pomocy nie zabraknie. Każdy grosik się liczy. Państwo Wańczyk muszą szybko wrócić do swoich zajęć, aby przetrwać. Nie da się tego zrobić bez sprzętu. To ludzie ciężkiej pracy, pełni życzliwości dla innych. Mimo swoich licznych obowiązków nigdy nie odmawiali pomocy innym, teraz potrzebują naszej pomocy. Do dzieła Kochani! Każda, nawet jedna drobna złotówka się liczy! – czytamy na stronie zrzutka.pl. 

Możesz pomóc rodzinie Wańczyk na stronie zrzutka.pl! Akcja zatytułowana jest "Pożar w Łagiewnikach Wielkich. Odbuduj gospodarstwo Caritaski!". 

Udostępniajcie, pomóżmy odbudować gospodarstwo! Liczy się każdy grosz! 


Źródło: zrzutka.pl 


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy