Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Ogromny pożar gospodarstwa na Podlasiu!

Obrazek

W środę (24 kwietnia 2019 r.) w miejscowości Ciemnoszyje w gminie Grajewo (województwo podlaskie) doszło do pożaru obory i murowanej stodoły. Wewnątrz budynków znajdowały się zwierzęta.

6 maja 2019, 12:37
W godzinach popołudniowych strażacy z Powiatowej Straży Pożarnej w Grajewie zostali wezwali do pożaru obory w miejscowości Ciemnoszyje. Ze wstępnych informacji wiadomo było, iż w budynkach inwentarskich znajduje się około 50 sztuk bydła, a ogień rozprzestrzenia się i wydostaje już na dach.

Po dojechaniu pierwszych jednostek gaśniczych, na miejscu zdarzenia zastano palącą się stodoło-oborę, a ogień zagrażał sąsiadującym budynkom. W międzyczasie strażacy otrzymali informację o drugim pożarze na znajdującej się pobliskiej posesji, gdzie paliła się stodoła.
Z oględzin jednostek pożarniczych wiadomo, że pożar na drugim gospodarstwie oddalonym zaledwie 100 m od pierwszej posesji, przeniósł się drogą powietrzna w wyniku silnego wiatru.

Strażacy intensywnie pracowali na miejscach zdarzenia, gasili przepełnione sianem i słomą w belach budynki oraz ewakuowali około 36 sztuk bydła mlecznego z palącej się obory. Dzięki szybkiej interwencji udało się uratować inwentarz żywy oraz mienie o wartości około 10 mln złotych.

Kk

Źródło: KP PSP w Grajewie, Foto: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)