Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Okolice Grójca – pożar sprzętu sadowniczego

Obrazek
W Kępinie w woj. mazowieckim doszło do pożaru. Niestety spłonął cały sprzęt gospodarstwa sadowniczego. 
Dorota Kolasińska5 marca 2020, 09:53

W Kępinie koło Grójca w murowanym budynku gospodarczym wybuchł pożar. Stodoła służyła sadownikom nie tylko jako magazyn maszyn, ale także jako przechowalnia jabłek i pakownia. Jak informuje grojec24.net w pożarze spłonął ciągnik, dwa wózki widłowe, opryskiwacz sadowniczy "Ślęza", opryskiwacz podwieszany na chwasty, sortownica i wywrotnica do jabłek, 150 skrzyniopalet, kompresor powietrza, paleciak i inne sprzęty o łącznej wartości około 80 tysięcy złotych.

- Naszym źródłem utrzymania jest jedynie przychód ze sprzedaży jabłek. Po utracie całego sprzętu sadowniczego, który był całym naszym dorobkiem pozostajemy bez perspektyw na przyszłość, gdyż w tym roku nie będziemy w stanie pryskać jabłek, składować ich z czym wiąże się brak dochodu i środków do życia - pisze Hanna Merska.

Rodzina prowadzi gospodarstwo od 20 lat. Pojawiło się ogłoszenie o możliwości udzielenia pomocy w odbudowie budynku gospodarczego i zakupie maszyn sadowniczych na portalu zrzutka.pl.

oprac. dkol na podst. grojec24.net
Fot. screen z zrzutka.plPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)