Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Olbrzymie straty po pożarze ciągnika rolniczego

Obrazek

 

Prace polowe w pełni, a pożary maszyn rolniczych i wypadki rolnicze zdarzają się coraz częściej. Przy tak małej wilgotności powietrza wystarczy tylko iskra i tragedia murowana. Jak do tego doszło i ile wynoszą straty?

Dorota Kolasińska31 maja 2023, 15:31

W Złotowie w woj. mazowieckim w powiecie mławskim doszło do pożaru ciągnika rolniczego. Podczas wiosennych prac polowych, a dokładniej zgrabiania siana zgrabiarką karuzelową zapalił się ciągnik. W pożarze doszczętnie spłonął ciągnik rolniczy.

Na miejscu zjawiły się trzy jednostki straży pożarnej: Ochotnicza Straż Pożarna w Szreńsku, Ochotnicza Straż Pożarna w Rochni i Straż Pożarna z Mławy.

Jak podaje Codziennik Mławski straty oszacowano na 150 tys. złotych, natomiast jako wstępną przyczynę pożaru strażacy podali zwarcie, do którego doszło w instalacji elektrycznej.

 

Pożar ciągnika w Szylenach

W ostatnich dniach to niestety nie jedyny ciągnik, który spłonął na polu. 10 maja w miejscowości Szyleny w powiecie braniewskim w woj. warmińsko-mazurskim również doszło do pożaru ciągnika, także podczas prac polowych. Dym było widać z oddali. Gdy strażacy dojechali na miejsce ciągnik był całkowicie zajęty ogniem. Akcja gaśnicza nie była łatwa.

 
 

dkol na podst. Ochotnicza Straż Pożarna w Szreńsku

Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w SzreńskuPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)