Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Opolszczyzna: Strażacy walczyli z pożarem magazynu we wsi Włostowa

Obrazek
Do zdarzenia doszło w miejscowości Włostowa, w woj. opolskim w powiecie nyskim, w gminie Korfantów. Strażacy zostali wezwani do pożaru magazynu przy fermie drobiu. 
Dorota Kolasińska5 marca 2021, 14:28
Około godziny 21.00 do nyskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o wybuchu pożaru w magazynie w miejscowości Włostowa. W pomieszczeniach były przechowywane papierowe wytłaczanki na jajka. Po dotarciu strażaków na miejsce okazało się, że pożar był bardzo rozległy. Na miejsce dojechali również inni strażacy, w sumie we Włostowie pracowało 15 jednostek z okolicznych straży pożarnych. 

Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Po kilku godzinach walki z ogniem sytuacja została opanowana. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nysie na swoim profilu FB umieściła film z akcji, na którym widać poważne uszkodzenia budynku i dachu magazynu. 

Magazyn należał do fermy drobiu, na szczęście budynki przeznaczone do chowu ani zwierzęta nie ucierpiały w wyniku pożaru. Szacowane straty to 2 mln zł, dzięki szybkiej i sprawnej akcji uratowano resztę budynków wartych około 4 mln zł. 

Na miejscu, dzisiejszego poranka pracowały jeszcze 3 zastępy straży pożarnej nadzorując pogorzelisko, aby nie doszło do kolejnego pożaru gdyby pojawiło się zarzewie. 


oprac. dkol na podst. FB/ nto.pl
fot. FB Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nysie

Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy