Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Owca na gigancie, jej runo ważyło 35 kg!

Obrazek
Gdy Baarack został znaleziony trudno było nawet ocenić, co to za stworzenie. W gigantycznym runie było mnóstwo gałązek, robali, liści i suchej trawy. 
Dorota Kolasińska24 lutego 2021, 14:29
Baarack, słynna australijska owca obecnie robi karierę w Internecie. Został przypadkowo znaleziony przez mieszkańca Lancefield w stanie Wiktoria w Australii (ok. 60 km od Melbourne), który poinformował Edgar's Mission Farm Sanctuary. 

Najprawdopodobniej dawno temu odłączył się od stada owiec (w uszach są dziurki po kolczykach), a jego wełna rosła i rosła, aż w końcu zwierzak przestał wyglądać jak owca i bardziej przypominał kupkę nieszczęścia. Właściwie była to kulka brudnej wełny z nóżkami i nosem.

Wolontariusze ostrzygli przeżuwacza, a wełna razem z resztą dodatków niewiadomego pochodzenia ważyła 35,4 kg! Zwierzak ma kilka zadrapań po strzyżeniu, ale jest w dobrej kondycji, mimo trudnych warunków życia. 

Jak podkreślają wolontariusze Baarack nie będzie już walczył o pożywienie i schronienie, nie będzie już zdany na łaskę drapieżników i żywiołów, nie będzie już zapomniany. Owca musiała w naturalnych warunkach przeżyć kilka ładnych lat… Baarack przebywa nadal w ośrodku i raczej nie zdecyduje się na kolejną ucieczkę. Chociaż z nową fryzurą, kto wie... 

oprac. dkol na podst. FB Edgar’s Mission
fot. FB Edgar’s Mission


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)