Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Pijany, bez prawka i z piwem w ręku schwytany w polu ziemniaków

Obrazek
Mazowiecka Policja poinformowała o nietypowym pościgu 18-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, był pijany i bez prawa jazdy jechał jednośladem. Pościg skończył się w kartoflisku. 
Dorota Kolasińska16 czerwca 2020, 08:47
Wyszkowscy Policjanci wzięli w sobotnią noc udział w pościgu młodego mężczyzny z gminy Brańszczyk, który kierował motorowerem. Młody ignorował polecenia wydawane przez Policjantów, aby zatrzymał pojazd. Był kompletnie pijany, nie miał kasku i nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem. Pościg zakończył się w kartoflisku. Młodemu mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 
Policjanci włączyli świetlne i dźwiękowe sygnały uprzywilejowania, a następnie podjęli próbę zatrzymania skutera. Mężczyzna na widok radiowozu zaczął uciekać w stronę miejscowości Trzcianki. Zjechał z drogi asfaltowej na gruntową. Nie reagował na polecenia wydawane przez megafon radiowozu. W ostatniej fazie policyjnego pościgu kierujący jednośladem wjechał w pole porośnięte zbożem, a swoją podróż zakończył w polu kartofli. Policjanci szybko dobiegli do uciekiniera i udaremnili mu dalszą jazdę – relacjonuje Mazowiecka Policja. Policjanci zbadali uciekiniera, okazało się, że miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a 18-latek powiedział, że wypił tylko trzy piwa. 

Jakby tego było mało pojazd, którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu, nie posiadał ważnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia OC. W trakcie kontroli okazało się również, że uciekający skuterzysta nie posiada wymaganych uprawnień do kierowania. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie młody mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i nie zatrzymanie się do policyjnej kontroli, 18-latkowi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów – dodaje Policja. 

Oprac. dkol na podst. mazowiecka.policja.gov.pl
Fot. mazowiecka.policja.gov.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)