Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Podlasie: Pijany traktorzysta spowodował wypadek. Ciągnik przygniótł pasażera

Obrazek

Blisko cztery promile alkoholu w organizmie miał kierowca ciągnika, który spowodował wypadek w miejscowości Szernie w gminie Orla (woj. podlaskie).

Michał CzubakKamila Szałaj2 kwietnia 2021, 08:54

Do wypadku z udziałem pijanego traktorzysty doszło w miniony poniedziałek w Szerniach gminie Orla (woj. podlaskie). Jak podaje policja, dwóch mężczyzn (38 i 35 lat) jechało ciągnikiem rolniczym do momentu, aż traktor zjechał do rowu. Z pojazdu wypadł młodszy z mężczyzn, który został przygnieciony przez ciągnik.

Poszkodowanym zajęli się strażacy i medycy, a następnie wezwana na miejsce załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Kierowca ciągnika nie wymagał pomocy medycznej. Nim jednak zajęły się inne służby, a konkretnie policja. Okazało się bowiem, że 38-latek był kompletnie pijany.

Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie niemal 4 promile alkoholu.

W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z JRG w Bielsku Podlaskim, OSP Orla, Zespół Ratownictwa Medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

Policja apeluje

W związku z wypadkiem policja z Podlasia apeluje do kierowców o zachowanie rozwagi i rozsądku na drodze, a przede wszystkim o to, aby po alkoholu nie wsiadać za kierownicę.

Mundurowi przypominają także o kilku ważnych zasadach dotyczących pojazdów wykorzystywanych do pracy na roli jak i samych prac polowych:

  • każdy ciągnik powinien być sprawny technicznie i posiadać aktualne okresowe badania,
  • nie zasłaniajmy w pojeździe świateł i urządzeń sygnalizacyjnych poprzez doczepione maszyny.  Wystające części maszyn, które mogą naruszać stateczność pojazdu lub zagrażać bezpieczeństwu innych uczestników ruchu, mogą być na czas jazdy zdemontowane lub złożone,
  • nie pozwalajmy osobom małoletnim oraz osobom bez uprawnień, na kierowanie ciągnikami i maszynami rolniczymi,
  • nie przewoźmy pasażerów na przyczepach oraz w kabinach ciągników, jeśli nie są do tego przystosowane.  Dopuszczone jest umieszczenie w ciągniku rolniczym siedzenie dla pasażera, o ile nie naraża to na niebezpieczeństwo pasażera i nie stwarza ograniczenia w kierowaniu ciągnikiem.

Michał Czubak, Kamila Szałaj
Fot. KP PSP w Bielsku PodlaskimPicture of the author
Autor Artykułu:Michał Czubak
Pozostałe artykuły tego autora
Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)