Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Pijany traktorzysta sprawcą dwóch wypadków

Obrazek

38-latek pod wpływem alkoholu i bez uprawnień kierował ciągnikiem rolniczym. Spowodował dwa wypadki, w których ucierpiały dwie kobiety.

2 października 2018, 12:54
W piątek na Komendę Powiatową Policji w Kętrzynie doszło zgłoszenie o zdarzeniu na drodze w miejscowości Martiany (województwo warmińsko-mazurskie). Kierujący ciągnikiem rolniczym z doczepionym pługiem jadący w kierunku Kętrzyna, w trakcie wymijania doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem osobowym marki Audi. W wyniku tego, kierująca straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo. Z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Kierowca ciągnika widocznie się wystraszył i uciekł z miejsca wypadku, pozostawiając przy tym nieoświetlony pojazd. Spowodowało to, że inna kobieta jadąca w kierunku Giżycka, wjechała w znajdujący się na jezdni pług rolniczy. Poszkodowana 32-letnia mieszkanka Kętrzyna również trafiła do szpitala.

Policjanci złapali sprawcę. Jak się potem okazało, 38-letni traktorzysta był pijany, a na dodatek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Pojazd został usunięty z drogi a jego właścicielowi grozi kara pozbawienia wolności. Policja wyjaśnia dokładne okoliczności zdarzenia.

oprac. mm, źródło i foto: KPP w KętrzynieWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)