Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Pił piwo i wódkę - później wsiadł za kierownicę Ursusa

Obrazek

Miał ponad 2 promile alkoholu we krwi i jeszcze prowadził ciągnik. Wszystko może i uszłoby kierowcy płazem, gdyby nie fakt, że wjechał Ursusem do rowu.

Dominika Mulak7 września 2020, 17:45
Na Mazowszu w gminie Dzierzgowo przypadkowy świadek zauważył jadący całą szerokością drogi ciągnik rolniczy marki Ursus z naczepą. To było do przewidzenia, że podróż nie zakończy się dobrze - kierowca w końcu zjechał maszyną do rowu. Wówczas świadek całego zdarzenia powiadomił policję.

Okazało się, że za kierownicą Ursusa siedział 49-latek z powiatu mławskiego, który miał w wydychanym powietrzu aż 2,30 promila alkoholu. Jakby tego było mało, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a w rozmowie z funkcjonariuszami policji przyznał, że za nim wsiadł za kierownicę ciągnika i pojechał na pole, pił piwo i wódkę.

Teraz za swoje bezmyślne zachowanie odpowie przed sądem.

Źródło: www.ciechanowinaczej.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)