Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Pińczów: ukradł ciągnik i pojechał uprawiać pole

25-letni mieszkaniec gminy Pińczów (woj. świętokrzyskie) zabrał ciągnik jednemu z rolników i pojechał uprawiać swoje pole. Nie dość, że był pijany, to jeszcze miał zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za ten wybryk grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Kamila Szałaj30 kwietnia 2021, 07:43
We wtorek przed godz. 11 pińczowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży ciągnika wartego ok. 25 000 zł. 

- Jadąc w kierunku miejsca zgłoszenia mundurowi, na przydrożnym polu zauważyli opisywany w zgłoszeniu ciągnik rolniczy. W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że pojazdem kierował 25-latek, który od 2018 r. ma sądowy dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - wyjaśnia policja.

Jakby tego było mało, w czasie zatrzymania mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało 2,6 promila alkoholu w jego organizmie.  

Zamiast ciągnika zastał jedynie rower


Pokrzywdzony rolnik poinformował, że na kilka minut zostawił swój ciągnik z podpiętą maszyną rolniczą przed posesją. 

- Po powrocie na miejsce zamiast ciągnika zastał jedynie rower. Natychmiast powiadomił pińczowskich policjantów i sam zaczął szukać swojej własności. Jak się wkrótce okazało ciągnik pracował na pobliskim polu. Tam też kierujący nim 25-latek został zatrzymany - wyjaśnia policja.

Nawet 5 lat więzienia 

Amator cudzych ciągników, gdy tylko wytrzeźwiał, przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Informował, że gdy zobaczył ciągnik z podpiętym do niego agregatem postanowił udać się nim na swoje pole, które w całej okolicy jako jedyne było nieprzygotowane do zasiewu. Skorzystał więc z okazji i „pożyczył” sprzęt, który dość szybko został mu jednak odebrany.

- Za ten pomysł i jego realizację prokurator zastosował wczoraj wobec „rolnika z przypadku” środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego - informuje KPP w Pińczowie.

25-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 


Kamila Szałaj, oprac. na podst. KPP Pińczów, fot. KPP Pińczów


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)