Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Plantacja marihuany na nieużytkach zlikwidowana

Obrazek
Łosiccy kryminalni zlikwidowali nielegalną uprawę marihuany, którą znaleziono na nieużytkach, na terenie powiatu łosickiego. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 355 roślin. Podejrzani, decyzją sądu, trafili już do aresztu na 3 miesiące.
Dorota Kolasińska15 czerwca 2020, 12:45
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Łosicach, zlikwidowali plantację konopi indyjskich, znajdującą się na terenie gminy Sarnaki na Mazowszu. 

– Na miejscu policjanci zabezpieczyli 355 roślin, w różnych fazach wzrostu. Rośliny poddano badaniom chemicznym, których wyniki potwierdziły przypuszczenia funkcjonariuszy, że ujawnione rośliny to zakazane prawem konopie indyjskie.
W wyniku podjętych działań, funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn z powiatu łosickiego w wieku 20 i 23 lat, którzy przyjechali samochodem na plantację, aby posadzić kolejne rośliny. Obydwaj byli zaskoczeni obecnością funkcjonariuszy, ponieważ nie spodziewali się, że ktoś znajdzie ich uprawę, celowo posadzoną na podmokłych nieużytkach, z dala od zabudowań – relacjonuje Mazowiecka Policja. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu obydwu mężczyzn na trzy miesiące. Za uprawę marihuany można otrzymać nawet karę do 8 lat pozbawienia wolności.


Oprac. dkol na podst. mazowiecka.policja.gov.pl
Fot. mazowiecka.policja.gov.pl
Film mazowiecka.policja.gov.pl
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)