Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Wybuchowe znalezisko na jednym z mazowieckich pól

Obrazek

23 stycznia 2023 roku dyżurny garwolińskiej komendy otrzymał zgłoszenie, w którym poinformowano o znalezieniu niewybuchu na polu z czasów II wojny światowej. Teren został zabezpieczony. Jak zachować się w przypadku znalezienia pocisku?

Patrycja Bernat25 stycznia 2023, 12:43

W Parysowie na polu znaleziony został pocisk z czasów pamiętających II wojnę światową. Na miejsce skierowany został policjant do rozeznania pirotechnicznego. Znalezisko zostało zabezpieczone wraz z pobliskim terenem do czasu pojawienia się saperów.

Jak zachować się w przypadku znalezienie pocisku?

  • Jeżeli znajdziemy niewybuch czy niewypał, pod żadnym pozorem nie należy go odkopywać, dotykać ani oglądać, a także nie przenosić w inne miejsce. Nie można go również wrzucać do ognia, stawu, jeziora oraz rowu. Miejsce znalezienia powinno się wyraźnie oznaczyć i zabezpieczyć przed dostępem innych osób, a następnie skontaktować się z odpowiednimi służbami np. policją.
  • W momencie informowania o niebezpiecznym znalezisku trzeba określić jego miejsce odnalezienia, opisać wygląd, gabaryty, ilość, a także podać do siebie numer kontaktowy.
  • Powiadomiona policja, która potwierdzi, z czym mamy do czynienia, powiadomi patrol saperski i zabezpieczy miejsce do czasu ich przybycia.

opr. Bernat Patrycja
źródło i foto: mazowiecka.policja.gov.pl/


Picture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)