Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Podkarpacie: na kilka godzin ugrzązł w polu, wyciągnęli go policjanci

Nietypowe zgłoszenie otrzymali kilka dni temu policjanci z komisariatu w Radymnie (woj. podkarpackie). Zadzwoniła do nich kobieta, twierdząc, że w gęstym błocie na środku pola utknął mężczyzna i nie jest w stanie sam wydostać się z pułapki.

Kamila Szałaj1 lutego 2021, 16:11
Chwile grozy przeżył pewien 54-latek, który utknął w gęstym błocie na polu ornym. Wracał ze sklepu i widocznie postanowił sobie skrócić drogę, idąc przez pole. Okazało się jednak, że ziemia jest bardzo mokra, w związku z tym zaczął się w niej zapadać. Przestraszony, zaczął wołać o ratunek. Na szczęście usłyszała go sąsiadka i szybko wezwała pomoc.

- Mężczyzna przekazał jej, że wracając ze sklepu, ugrzązł w błocie i od kilku godzin nie może się z niego wydostać. Kobieta nie była w stanie podać policjantom dokładnej lokalizacji mężczyzny. Funkcjonariusze w trakcie rozpytania zgłaszającej usłyszeli dobiegające z oddali wołanie o ratunek - informuje podkarpacka policja.

Funkcjonariuszom udało się jednak namierzyć mężczyznę, choć nie było to proste.

- Po przebiegnięciu około pół kilometra po gęstym błocie, zauważyli leżącego na ziemi mężczyznę. Policjanci wydostali go z pułapki i udzieli pierwszej pomocy przedmedycznej, a z uwagi na uskarżanie się mężczyzny na ból całego ciała oraz możliwość wyziębienia, wezwali karetkę pogotowia - czytamy w policyjnym komunikacie.

Gdy funkcjonariusze przenieśli mężczyznę w bezpieczne miejsce, zbadali go alkomatem. Okazało się, że miał aż dwa promile alkoholu w organizmie! 

ksz, oprac. na podst. KWP Rzeszów


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)