Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Podlaskie: pijany traktorzysta wjechał w płot, po czym zasnął za kierownicą

Obrazek

Policjanci z białostockiej drogówki zatrzymali pijanego traktorzystę, który wjechał w płot a zaraz potem usnął za kierownicą.

Dominika Mulak1 marca 2021, 13:34
Do zdarzenia doszło w środę, 24 lutego, na terenie gminy Michałowo (woj. podlaskie). Policjanci z białostockiej drogówki otrzymali zgłoszenie, że kierujący ciągnikiem mężczyzna wjechał w płot jednej z posesji i najprawdopodobniej jest pijany.

Po przybyciu funkcjonariuszy na miejsce, ku ich zdziwieniu, 42-letni traktorzysta spał za kierownicą. Nic więc dziwnego, ponieważ badanie alkomatem wykazało, że miał 2,5 promila alkoholu we krwi.

Jakby tego było mało, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Za swoje bezmyślne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości Kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: bialystok.policja.gov.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)