Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Podlasie: Przymusowe morsowanie – pod krowami załamał się lód

Obrazek
Moda na morsowanie dotarła na Podlasie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby zdrowotnej kąpieli w lodowatej wodzie nie "zażywała" …. krowa z cielakiem. 
Dorota Kolasińska28 stycznia 2021, 09:35
Strażakom raczej nie było do śmiechu, akcja wyglądała dość poważnie. Na rzece Narew w miejscowości Suraż w powiecie białostockim pod zwierzętami zarwał się lód. 
26 stycznia br. strażacy z JRG nr. 5 w Łapach oraz strażacy z OSP Suraż zostali zadysponowani do nietypowej akcji. Krowa z cielęciem nie mogły samodzielnie wydostać się z wody. 

– Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszych sił i środków zastano krowę i cielę w rzeczce, pod którymi zarwał się lód. Zwierzęta znajdowały się około 6 metrów od brzegu – relacjonuje st. kpt. Maciej Foryś, KM PSP w Białymstoku. 

Powiatowa Straż Pożarna w Białymstoku informuje, że działania jednostek polegały na wykonaniu piłą mechaniczną przerębla sięgającego brzegu i wydobyciu bydła z wody. 

– Do działań wykorzystano sanie lodowe i ubrania do pracy w wodzie. Ratownicy zabezpieczeni linkami asekuracyjnymi i ubrani w kapoki wykonali wycinkę oraz założyli linkę za rogi krowy – dodaje st. kpt. Maciej Foryś.

Na szczęście akcja skończyła się dobrze, krowę wyprowadzono z wody, a cielę podążało za nią samodzielnie. Zwierzęta przekazano bezpiecznie właścicielowi. 

Oprac. dkol na podst. www.bialystok.straz.bialystok.pl
Fot. mł. kpt. Marcin Zarzecki, KM PSP w Białymstoku, OSP Suraż

https://www.facebook.com/OSP.Suraz/posts/3597844830253278

Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy