Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Podpalacz schwytany! Udana akcja grodziskich policjantów

W minionym miesiącu (dokładnie 14 lutego 2019 r.) policjanci z Wydziału Kryminalnego grodziskiej komendy zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za podpalenia stogów siana w gminie Grodzisk Wielkopolski. 

13 marca 2019, 10:32

Policjanci już od lipca 2014 r. prowadzili sprawę dotyczącą podkładania ognia pod stogi siana na terenie gminy Grodzisk Wielkopolski. Łącznie od roku 2014 do 2018 doszło tam do pięciu takich incydentów. We wszystkich przypadkach zostało stwierdzone celowe podpalenie, a straty oszacowano na ponad 100 tys. zł. 

Po kilkumiesięcznych zmaganiach funkcjonariuszom z Wydziału Kryminalnego udało się ustalić sprawcę serii podpaleń i 14 lutego 2019 r. doprowadzili do zatrzymania 28-letniego mężczyzny. Podpalaczem okazał się mieszkaniec gminy Otusz, który ku zaskoczeniu był strażakiem w Ochotniczej Straży Pożarnej. Mężczyźnie zostały postawione zarzuty celowego zniszczenia mienia (spalenie stogów słomy). Sprawca przyznał się do postawionych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia. Również w tym miesiącu nie obyło się bez akcji gaśniczej. W miejscowości Otusz (województwo wielkopolskie) doszło do podpalenia stogu siana. Czy proceder był zamierzony, mieszkańcy przypuszczają, że tak. 

Za popełnione przestępstwo podpalaczowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.  

kk

Źródło: KPP Grodzisk Wielkopolski


Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy