Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Podpalał stogi, żeby OSP miało co robić

Wielokrotnie pisaliśmy o pożarach stogów słomy w okolicach Ostrowa Wielkopolskiego. Nareszcie schwytano podpalacza, a oszacowana kwota strat wynosi około 1 mln zł!
Dorota Kolasińska14 czerwca 2020, 14:47
Jak informuje Wielkopolska Policja od lutego br. nieznany sprawca podpalał stogi słomy na terenie gminy Ostrów Wielkopolski i gminy Raszków. Pożar obejmował  baloty słomy znajdujące się na polach i w budynkach gospodarczych. Straty zostały wstępnie oszacowane na blisko milion złotych. Od kilku miesięcy Policjanci prowadzili śledztwo w tej sprawie, aby ustalić tożsamość podpalacza – udało się!

– Okazał się nim 27-letni mężczyzna z powiatu ostrowskiego. Podczas poszukiwań sprawcy, kryminalni ustalili miejsce przebywania mężczyzny. 5 czerwca br. policjanci ostrowskiej Grupy Realizacyjnej zatrzymali 27-latka. Podpalacz wyjaśniał policjantom, że podkładał ogień po to, by jego jednostka OSP do której należy była wzywana do akcji – informuje Wielkopolska Policja. 

Mężczyzna otrzymał zarzuty zniszczenia mienia poprzez podpalenie i zapadła decyzja, że najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

oprac. dkol na podst. wielkopolska.policja.gov.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)