Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Pogoń za ciągnikiem po polu

Obrazek

Tylko chwilę czasu zajęło policjantom z pińczowskiej policji, by zatrzymać uciekający przed nimi traktor. Jego kierowca był na „podwójnym gazie” – a to znacząco ułatwiło zadanie.

26 kwietnia 2018, 10:05
W sobotni wieczór, w okolicach miejscowości Pińczów (woj. świętokrzyskie), policjanci postanowili zatrzymać kierującego ciągnikiem rolniczym, który przewoził swojego pasażera na błotniku pojazdu. Gdy kierowca ciągnika spostrzegł funkcjonariuszy, zamiast się zatrzymać, zjechał na polną drogę i zaczął uciekać.

Policjanci natychmiast ruszyli za nimi w pogoń. Po pewnym czasie traktorzysta, widząc że nie ma szans z radiowozem, postanowił wraz z pasażerem uciekać na piechotę. Niewiele to jednak dało, bo po chwili byli już w rękach mundurowych.

Po zbadaniu stanu trzeźwości kierującego, okazało się co było przyczyną ucieczki 35-letniego mieszkańca gminy Pińczów. W wydychanym powietrzu miał ponad 3 promile alkoholu. Jakby tego było mało, już wcześniej ciążył na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Kierujący ciągnikiem stanie przed sądem. Za swoje wykroczenia grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mm
źródło : KPP w Pińczowie
fot. poglądowe

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy