Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik Valtra warty 1,1 mln złotych!

1,1 mln złotych - na tyle wycenił skradzioną maszynę właściciel. Co prawda zguba się znalazła, ale brakuje wielu elementów, a dodatkowo uszkodzony został wałek przeniesienia napędu, zamek, stacyjka i instalacja elektryczna. Wygląda na to, że to nie koniec śledztwa!

Dominika Mulak7 maja 2020, 15:03
Do komisariatu policji w Tłuszczu (woj. mazowieckie) 3 maja w godzinach porannych trafiło zgłoszenie o kradzieży. Jak wyjaśniał poszkodowany, ktoś w nocy z 2 na 3 maja uprowadził mu specjalistyczny ciągnik rolniczy Valtra wraz z osprzętem do plantowania użytków leśnych. Maszynę skradziono w miejscowości Wola Rasztowska, a jej wartość oszacowano na kwotę aż 1,1 mln złotych.

Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce. Tam zauważyli wyraźne ślady opon ciągnika rolniczego, które wiodły wzdłuż torów kolejowych w kierunku Tłuszcza. Policjanci idąc tym tropem przemierzyli przez łąkę i tuż za krzakami ujawnili skradziony pojazd. Powiadomiony o tym fakcie właściciel przyjechał na miejsce, gdzie stwierdził, że z ciągnika skradziono wyciągarkę, narzędzia, osłonę kabiny i przedniej zabudowy, dodatkowo uszkodzony został wałek przeniesienia napędu, zamek, stacyjka i instalacja elektryczna. Wartość tych strat została wyceniona na kwotę blisko 50 tys. złotych.

Wygląda więc na to, że śledztwo jest dalej w toku. Mundurowi po wykonanych oględzinach i zabezpieczeniu śladów oddali zgubę w ręce właściciela. Teraz dalej pracują nad sprawą. Oprócz ustalenia osób odpowiedzialnych za popełnione przestępstwo, za priorytet stawiają sobie odzyskanie skradzionych elementów z ciągnika.

Źródło i fot.: www.kppwolomin.policja.waw.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)