Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Pomorskie: Ukradł kultywator i wpadł w ręce policji

Obrazek
Do kradzieży kultywatora doszło w miejscowości Orkusz w gminie Prabuty (woj. pomorskie). Jeszcze tego samego dnia policjanci z Prabut zatrzymali mężczyznę pod zarzutem kradzieży sprzętu rolniczego.
Donata Kosicka16 grudnia 2019, 11:50
Do kradzieży kultywatora doszło na terenie jednej z posesji w miejscowości Orkusz w gminie Prabuty. Zaniepokojony brakiem sprzętu, rolnik postanowił zgłosić ten fakt na policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zauważyli bezpośrednio za jednym z budynków gospodarczych świeże ślady bieżnika opon ciągnika rolniczego. Idąc wzdłuż nich doszli do drogi, na której zauważyli ślady, które powstały przez ciągnięcie metalowego przedmiotu.

Ślad na asfalcie ciągnął się przez kilka kilometrów, aż do sąsiedniej wioski, po czym skręcił w drogę gruntową prowadząc mundurowych wprost na prywatną posesję. Podczas przeszukania terenu funkcjonariusze znaleźli kultywator i zatrzymali sprawcę kradzieży, którym był 29-letni mieszkaniec gminy Prabuty.

Mężczyzna próbował wmówić mundurowym, że kultywator kupił, jednak nie potrafił wskazać od kogo. Policjanci skradziony sprzęt zabezpieczyli, po czym oddali go w ręce właściciela. Mężczyźnie, który dopuścił się kradzieży grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.dkd
fot. źródło: KPP w Kwidzynie


Picture of the author
Autor Artykułu:Donata Kosicka
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)