Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Poparzona dłoń rolnika, tony spalonego zboża i kukurydzy - efekty ostatnich pożarów suszarni

Obrazek

Do dwóch poważnych pożarów suszarni doszło w ostatnich dniach w Trześciance w gminie Narew oraz w Wiśniewku pod Damasławkiem.

Karol Pomeranek12 grudnia 2022, 12:03

Właściciel suszarni poparzył sobie dłoń

Do pożaru suszarni z ziarnem słonecznika w Trześciance (gm. Narew) udały się zastępy z Hajnówki oraz ochotnicy z Zabłudowa, Narwi, Trześcianki i Łosinki. Łącznie 28 ratowników.– Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży stwierdzono, że pali się suszarnia do zboża częściowo wypełniona ziarnem słonecznika – relacjonuje mł. bryg. Grzegorz Bajko z biura prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce. – Pożarem objęty był też dach wiaty pod którą znajdowała się suszarnia. Właściciel obiektu, który znajdował się na miejscu zdarzenia doznał oparzenia obu dłoni. Strażacy udzielili poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Jak dodaje, po opanowaniu pożaru przystąpiono do wysypywania nadpalonych ziaren z suszarni w celu dogaszenia pożaru, a podczas prowadzonych działań strażacy używali kamery termowizyjnej w celu dokładnej lokalizacji zarzewi ognia. 

Pracownicy suszarni sami ratowali dobytek

Informację o pożarze suszarni kukurydzy we wsi Wiśniewko wągrowiecka straż pożarna otrzymała w niedzielę o godz. 15:33.– Na miejscu zastaliśmy pożar w silosie z kukurydzą – mówi nam ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu. – Jeszcze przed przyjazdem strażaków, właściciel gospodarstwa wespół z pracownikami zaczął wyciągać z 30-metrowej wysokości budynku tlące się ziarna kukurydzy, a przybyłe jednostki ugasiły pożar.
W akcji ratowniczej we wsi Wiśniewko udział wzięło pięć zastępów straży pożarnej (JRG Wągrowiec , OSP Damasławek i OSP Mokronosy). Straty materialne wstępnie oszacowano na kwotę ok. 500 tys. złotych.
fot. OSP Damasławek, KP PSP w Hajnówce


1 z 6
Obrazek

2 z 6
Obrazek

3 z 6
Obrazek

4 z 6
Obrazek

5 z 6
Obrazek

6 z 6
Obrazek

Picture of the author
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)