Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Powiat szamotulski: 17-latek zderzył się z ciągnikiem rolniczym

Obrazek

Wczorajszego popołudnia w Ordzinie w województwie wielkopolskim doszło do niebezpiecznego wypadku. Młody kierowca motocykla zderzył się z ciągnikiem rolniczym.  

Dorota Kolasińska14 października 2021, 15:37

Policja obecnie wyjaśnia okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w powiecie szamotulskim. Jak podaje KPP Szamotuły mundurowi musieli interweniować przy wypadku drogowym. Po południu, koło 16 50 w Ordzinie doszło do zderzenia motocyklu, którym kierował 17-letni mieszkaniec powiatu szamotulskiego z ciągnikiem rolniczym z przyczepą prowadzonym przez 30 latka z powiatu grodziskiego.

Gdy policjanci pojawili się w Ordzinie na miejscu pracowali już ratownicy z Pogotowia. Po sprawdzeniu alkomatem przez policjantów, okazało się obydwaj kierowcy byli trzeźwi.

- Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, iż do zdarzenia doszło w trakcie wyjeżdżania jednego z kierujących z terenu posesji na drogę publiczną. Kierujący motocyklem z miejsca zdarzenia został przetransportowany przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala. 17-latek doznał obrażeń, które zakwalifikowały sprawę jako wypadek drogowy. W związku z powyższym policjanci sporządzili w sprawie dokumentację niezbędną dla dalszego postępowania, którego celem będzie szczegółowe wyjaśnienie przyczyn i okoliczności zdarzenia – podaje asp. Sandra Chuda z KPP Szamotuły.

 

Niebezpieczne zdarzenie w Małopolsce

Z kolei dwa dni temu doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty w Szczereżu w gminie Łącko w woj. małopolskim. Kierowca ciągnika wąską, wiejską drogą wiózł przyczepą piasek i cement. Potrącił 69-latka, który jechał rowerem. Mimo, że pogotowie szybko zawiozło mężczyznę do szpitala, niestety w wyniku poważnych obrażeń, zmarł. W tym przypadku również kierowca ciągnika był trzeźwy.

Policjanci apelują o zachowanie rozwagi na drogach i przypominają, że podczas naruszenia zasad bezpieczeństwa na drodze, nieumyślnie powodując wypadek, w którym poszkodowana osoba dozna uszkodzenia ciała, kierowcy grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Oprac. dkol na podst. szamotuly.policja.gov.pl/sądeczanin.info

Fot. szamotuly.policja.gov.plZobacz również: 

Makabryczny wypadek: rolnika wciągnął rozrzutnik obornikaPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)