Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Pożar gospodarstwa w Łebieniu k. Lęborka. Spaliło się 520 zwierząt!

Obrazek

Dwadzieścia zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej walczyło z pożarem, który w piątkowe popołudnie wybuchł w gospodarstwie rolnym w Łebieniu k. Lęborka (woj. pomorskie). Akcja gaśnicza trwała ponad 6 godzin. Niestety, strażakom nie udało się uratować ponad 500  świń i 20 krów…

Bartłomiej Czekała18 sierpnia 2018, 14:54
17 sierpnia tuż po godz. 14:00 strażacy z OSP Łebień zauważyli potężny dym unoszący się nad jednym z gospodarstw. Jeszcze przed otrzymaniem alarmu ze stanowiska kierowania w Lęborku ochotnicy byli gotowi do akcji gaśniczej. Mimo błyskawicznego wyjazdu po dojeździe na miejsce zastali pożar w stanie bardzo rozwiniętym. Paliła się obora i chlewnia. Ogień wydobywał się już na zewnątrz budynków przez częściowo spaloną połać dachową. Niestety, duża temperatura i zadymienie uniemożliwiły ewakuację znacznej części trzody chlewnej znajdującej się w środku.

Do walki z pożarem rzucono niemal wszystkie jednostki gaśnicze w powiecie lęborskim. Strażakom udało się wyprowadzić część zwierząt z płonących budynków, ale część z nich jest poparzona. Uratowano sto sześćdziesiąt zwierząt – krów, byków oraz świń. Strażacy zdołali także ochronić przed ogniem zabudowania dojarni. Niestety, spaleniu uległo ok. 500 szt. zwierząt m. in. świń i cieląt. Pożar ugaszono ok godz. 20:00. Na razie nie wiadomo co było jego przyczyną. Trwa szacowanie strat.

Fot. OSP Łebień

Źródło: OPS Łebień, Radio Gdańsk


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)