Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Pożar gospodarstwa w Łebieniu k. Lęborka. Spaliło się 520 zwierząt!

18.08.2018

Drukuj

Pożar gospodarstwa w Łebieniu k. Lęborka. Spaliło się 520 zwierząt!

Artykuł dostępny

17 sierpnia tuż po godz. 14:00 strażacy z OSP Łebień zauważyli potężny dym unoszący się nad jednym z gospodarstw. Jeszcze przed otrzymaniem alarmu ze stanowiska kierowania w Lęborku ochotnicy byli gotowi do akcji gaśniczej. Mimo błyskawicznego wyjazdu po dojeździe na miejsce zastali pożar w stanie bardzo rozwiniętym. Paliła się obora i chlewnia. Ogień wydobywał się już na zewnątrz budynków przez częściowo spaloną połać dachową. Niestety, duża temperatura i zadymienie uniemożliwiły ewakuację znacznej części trzody chlewnej znajdującej się w środku.

r e k l a m a

Do walki z pożarem rzucono niemal wszystkie jednostki gaśnicze w powiecie lęborskim. Strażakom udało się wyprowadzić część zwierząt z płonących budynków, ale część z nich jest poparzona. Uratowano sto sześćdziesiąt zwierząt – krów, byków oraz świń. Strażacy zdołali także ochronić przed ogniem zabudowania dojarni. Niestety, spaleniu uległo ok. 500 szt. zwierząt m. in. świń i cieląt. Pożar ugaszono ok godz. 20:00. Na razie nie wiadomo co było jego przyczyną. Trwa szacowanie strat.

Fot. OSP Łebień

Źródło: OPS Łebień, Radio Gdańsk

Polecane dla Ciebie:

article icon

Co zrobić ze zużytą folią kiszonkarską?

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii