Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Pożar na farmie w Dolnej Bawarii – martwe bydło, straty liczone w milionach

Obrazek

Wczoraj w gospodarstwie rolnym w Dolnej Bawarii wybuchł poważny pożar. Żywioł nie oszczędził żadnego z budynków. Co więcej, zginęło 15 sztuk bydła. Straty liczone są w milionach euro.

Dominika Mulak24 marca 2021, 14:32
Jak poinformowała komenda policji w Dolnej Bawarii, we wtorek, 23 marca, około godz. 23 z niewyjaśnionych dotąd przyczyn doszło do poważnego pożaru w gospodarstwie rolnym w Außernzell w powiecie Deggendorf.

W późnych godzinach wieczornych na terenie posesji zapaliła się obora. Mimo, że liczne oddziały straży pożarnej z powiatów Deggendorf i Passau szybko przybyły na miejsce zdarzenia, ogień rozprzestrzenił się na halę maszyn i dom mieszkalny.

W oborze znajdowało się ponad 100 sztuk bydła, z których nie wszystkie mogły zostać na czas uwolnione przez służby ratownicze. Jak podała policja, po konsultacji z lekarzem weterynarii na miejscu, 15 zwierząt musiało zostać zastrzelonych.

W wyniku pożaru, trzy osoby, w tym strażak, odniosły drobne obrażenia. Wstępne straty jakie poniósł właściciel farmy szacowane są w milionach euro.

Dalsze dochodzenie mające na celu wyjaśnienie przyczyn tego zdarzenia przejął wydział kryminalny ze Straubing.

Źródło: www.agrarheute.com
Fot. Twitter/BR_Niederbayern


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)