Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Pożar na największej fermie świń w Niemczech, gdzie utrzymywanych jest 10 tys. loch i 35 tys. prosiąt

Obrazek

Dzisiaj rano w dużej fermie trzody chlewnej w Alt Tellin (Meklemburgia-Pomorze Przednie), niedaleko granicy z Polską, wybuchł ogromny pożar. Ogień zajął cztery budynki chlewni, w których łącznie utrzymywanych jest 5 tys. świń. Sytuacja jest rozwojowa.

Dominika Mulak30 marca 2021, 16:51
Według wstępnych informacji policji, w Alt Tellin płoną cztery budynki chlewni, w których znajduje się około 5000 świń. Sytuacja jest rozwojowa. Z pożarem cały czas walczy kilka jednostek straży pożarnej z okolicznych miejscowości.

Jak wynika z informacji, jedna osoba z niewyjaśnionych dotąd przyczyn została lekko ranna i jest pod opieką lekarską. Wydział kryminalny rozpoczął dochodzenie w sprawie przyczyn pożaru. Na ten moment nie można oszacować wartości całkowitych szkód.

Objęta pożarem hodowla od lat wzbudza wiele kontrowersji. W sierpniu 2019 roku gospodarstwo zwróciło na siebie uwagę z powodu wadliwego systemu wentylacyjnego. W tym czasie udusiło się ponad 1000 świń. Wówczas firmie postawiono zarzuty w związku z podejrzeniem naruszenia ustawy o ochronie zwierząt.

Ferma trzody chlewnej Alt Tellin koło Jarmen jest jedną z największych w Niemczech. Według NDR należy on do Landwirtschaftliche Ferkelzucht Deutschland (LFD) Holding. LFD Holding prowadzi gospodarstwo od 2015 roku, jako następca Holendra Straathofa. W ubiegłym roku gospodarstwo zostało przejęte przez szwajcarską firmę inwestycyjną Terra Grundwerte AG.

Na fermie utrzymywanych jest łącznie 10 000 loch i 35 000 prosiąt.
Źródło: www.agrarheute.com
Fot. Kadr z filmu na Youtube

Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy