Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Pożar pod Pyrzycami - spłonęło 30 ha zboża!

Tragiczny w skutkach pożar w miejscowości Cieszysław k. Pyrzyc. We wtorek 4 sierpnia spłonęło tam 30 ha zboża na pniu.

Bartłomiej Czekała5 sierpnia 2020, 13:55
Pożar zauważono przed godziną 18:00. Z ogniem walczyło aż 7 zastępów straży pożarnej z pyrzyckiej PSP i okolicznych jednostek OSP.

Na szczęście nikt nie ucierpiał i nie odnotowano strat w sprzęcie. Niestety, nim strażacy opanowali pożar ogień zdążył pochłonąć 30 ha zboża na pniu.

Trwa szacowanie strat i ustalanie przyczyn zaprószenia ognia.

Po kilku dniach ochłodzenia znów idzie fala upałów, a żniwa jeszcze trwają. Bądźmy czujni i uważni podczas żniwnych prac polowych. W ciągnikach i kombajnach pracujących na polach miejmy zawsze sprawne gaśnice.

Jeżeli tylko to możliwe, to na polu powinien się także znajdować ciągnik zagregowany z broną talerzową lub pługiem, którym można w razie pojawienia się ognia uniemożliwić jego dalsze rozprzestrzenianie się.

Wielu rolników posiadających beczki asenizacyjne, napełnia je wodą i też zostawia w pogotowia na skraju pola.

Fot. OSP Stary Przylep


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)