Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Pożar w chlewni: tragiczna śmierć 750 loch

W niedzielę w jednej z chlewni w Nadrenii Północnej-Westfalii wybuchł poważny pożar. W płomieniach zginęło kilkaset ciężarnych loch.

 
Dominika Mulak21 grudnia 2021, 12:27
W niedzielę po południu w gospodarstwie rolnym w Rahden-Varl na północy Nadrenii Północnej-Westfalii (Niemcy) wybuchł poważny pożar. W płomieniach zginęły setki zwierząt. Policja z Minden-Lübbecke ujawniła pierwsze szczegóły dotyczące tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Ogień strawił setki loch


W niedzielę ok. godz. 16.30 na miejsce zdarzenia wezwano straż pożarną i policję. Przejeżdżający obok gospodarstwa kierowca zauważył dym wydobywający się z systemu wentylacyjnego jednego z budynków.

Mężczyzna powiedział policjantom, że zaniepokojony sytuacją podjechał na znane mu już wcześniej podwórko aby się rozejrzeć. - Przez okno budynku widziałem najpierw tylko dym. Po chwili pojawił się ogień więc natychmiast zadzwoniłem pod numer alarmowy. W ciągu kilku minut chlewnia stanęła w płomieniach - powiedział śledczym świadek. Z jego zeznań wynika, że unoszący się nad gospodarstwem dym widać było z daleka. 

Pożar wybuchł w chlewni o wymiarach około 80 na 35 metrów. W chwili przybycia służb ratowniczych na miejsce wolnostojący budynek płonął już w całej swej okazałości. Co straszne, nie udało się uratować 750 ciężarnych loch znajdujących się wewnątrz.

Szkody wstępnie oszacowano na około trzy miliony euro
. Według policji nie jest jeszcze jasne, co było przyczyną pożaru. Zdaniem urzędników, na razie nic nie wskazuje na to, że pożar został wzniecony celowo. Po przeprowadzeniu poniedziałkowego dochodzenia śledczy podejrzewają raczej, że przyczyną jest usterka techniczna. 

Źródło: www.agrarheute.com
Fot. twitter


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)