Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Pożar w gminie Ciechanowiec - gospodarz uratował 80 krów przed śmiercią

Obrazek

W poniedziałek w nocy doszło do pożaru budynku inwentarskiego w miejscowości Trzaski (woj. podlaskie). Ogień szybko się rozprzestrzeniał, a wewnątrz znajdowało się 80 sztuk bydła. Na ratunek zwierzętom ruszył gospodarz…

Dominika Mulak7 stycznia 2021, 17:51
W poniedziałek (4.01) do PSP w Wysokiem Mazowieckiem wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoło-obory w miejscowości Trzaski (woj. podlaskie). Po przybyciu funkcjonariuszy straży pożarnej na miejsce pożar rozwinięty był już na całej powierzchni budynku o powierzchni 50x20 na sklepieniu, na którym znajdowało się 150 bel słomy.

W niebezpieczeństwie znajdowało się także 80 krów, które były na parterze budynku. Gospodarz nie czekając ani chwili w pośpiechu wypędził je na pobliskie pole. Dzięki temu uszły z życiem.

Do pożaru zadysponowano w pierwszym rzucie 8 zastępów straży pożarnej. Dzięki ich szybkiej interwencji nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia na sąsiednie budynki, w których także znajdowały się zwierzęta gospodarskie i sprzęt.

Jak podał st. kpt. Wojciech Sokołowski, jeszcze kolejnego dnia trwały na miejscu działania polegające na podawaniu prądów wody na palącą się słomę oraz usuwaniu blachy celem oddymiania poddasza.

Źródło i fot.: wysokomazowiecki24.pl

Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy