Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Pożar w gospodarstwie! Strażacy cudem uratowali kombajn i stodołę

Do groźnego pożaru doszło w jednym z gospodarstw w miejscowości Kierz Niedźwiedzi w woj. świętokrzyskim. Spłonęły dwie wiaty i drewno opałowe. Strażacy cudem uratowali od płomieni stodołę i kombajn.
Kamila Szałaj4 maja 2020, 13:10
Aż pięć zastępów straży pożarnej gasiło pożar, do którego doszło w miniony wtorek w  miejscowości Kierz Niedźwiedzi w powiecie skarżyskim.

W płomieniach stanęły dwie wiaty o metalowo-drewnianej konstrukcji, drewno opałowe i podkłady kolejowe. Istniało duże ryzyko, że pożar rozprzestrzeni się na trzecią wiatę, pod którą stał kombajn oraz na stodołę. Jednak dzięki sprawnej akcji strażaków do tego nie doszło.

- Strażacy wypchnęli z palącej się wiaty przyczepę od ciągnika rolniczego. Za pomocą pilarki do drewna ratownicy wycięli dwa nadpalone drzewa, które utrudniały prowadzenie działań gaśniczych – relacjonuje st.kpt. Marcin Jasiński z KP PSP Skarżysko-Kamienna.


Po ugaszeniu ognia strażacy upewnili się za pomocą kamery termowizyjnej, że pożar został całkowicie dogaszony. Na szczęście nikt nie ucierpiał. 

W akcji wzięli udział strażacy z JRG Skarżysko-Kamienna, OSP Lipowe Pole i OSP Kierz Niedźwiedzi.

ksz, na podst. KP PSP Skarżysko-Kamienna, fot. st.kpt. Marcin Jasiński, KP PSP Skarżysko-Kamienna

Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy