Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Pożar w Iwanowicach Dużych. W budynku były świnie

Obrazek

W Iwanowicach Dużych w woj. śląskim w powiecie kłobuckim doszło do pożaru składowiska słomy na poddaszu budynku inwentarskiego. Wewnątrz było 30 świń. Co było prawdopodobną przyczyną pożaru? 

Dorota Kolasińska28 października 2022, 13:29
O wybuchu pożaru w miejscowości Iwanowice Duże strażacy otrzymali zgłoszenie 27 października tuż przed 14.00. Z informacji przekazanej strażakom z KP PSP w Kłobucku wynikało, że w jednym z budynków inwentarskich w tej miejscowości płonie dach, a wewnątrz budynku znajdują się zwierzęta. Jak się okazało później było tam 30 świń. Strażacy ustalili, że trzodzie nie zagraża bezpośrednie niebezpieczeństwo, gdyż od pożaru słomy oraz pokrycia dachowego z eternitu dzieli je betonowy strop. Nie wyprowadzono dlatego trzody z pomieszczenia. Na miejscu pojawiło się 7 jednostek straży pożarnej, w tym 5 lokalnych grup OSP. Pożar gaszono strumieniem wody od gór

- W tym przypadku możemy mówić jedynie o prawdopodobnej przyczynie pożaru. Szczegóły będzie ustalała Policja i biegły. W naszym meldunku zostało to zakwalifikowane jako przypuszczalnym zwarciu instalacji elektrycznej - komentuje oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Kłobucku. Spaleniu uległa składowana na poddaszu słoma oraz pokrycie dachowe. Strażacy zabezpieczyli miejsce pożaru. 

Straty szacunkowe w gospodarstwie to 170 tys. zł, w tym straty budynku około 150 tys. zł. W pożarze nikt nie został poszkodowany, a akcję udało się skutecznie zakończyć po kliku godzinach dogaszania pogorzeliska. 

dkol
Fot. OSP Iwanowice Małe
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)